Odborná péče o vaše oči /   Provozní doba:    Po – Pá   8.00 - 17.00       So zavřeno |   Možnost telefonicky se objednat.

Kontaktní čočky

Kontaktní čočka je určená k nasazení přímo na oční rohovku. Slouží především ke korekci optických vad zraku, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus nebo presbyopie. Také má funkci ochrannou při některých očních onemocněních, nebo kosmetickou v případě změny barvy oka při použití barevné kontaktní čočky.

Kontaktní čočky jsou pro mnohé nositele plnohodnotnou náhradou za brýle.

Běžné kontaktní čočky rozdělujeme na jednodenní, čtrnáctidenní a měsíční. K některým z nich je třeba speciální roztok, do kterého se na noc namáčí.


kontaktní čočky


Čočka se používá pouze jeden den, ráno se nasadí a třeba až pozdě v noci vyndá. Je to nejzdravější způsob nošení, na oko se nasazuje vždy nová, čistá a sterilní kontaktní čočka.
Pro jednodenní čočky se většinou rozhodují lidé, kteří je chtějí používat opravdu jen příležitostně – na večírek, diskotéku, sport nebo jednou za čas do práce.

Čtrnáctidenní kontaktní čočky

Jsou určené k dennímu nošení – 1pár čoček na 14 dní. Čočky se večer po vyjmutí z oka vyčistí v roztoku a uloží do pouzdra. Črtnáctidenní čočky jsou vhodným kompromisem mezi denními a měsíčními čočkami, hlavně co se týče udržování čistoty čoček.

Měsíční čočky

U měsíční varianty kontaktních čoček máte hned dvě možnosti – buď ty, jež se vyndávají na noc z oka, a pak také ty, které necháváte v očích. Při používání těch vyndávacích musíte skutečně dbát na pečlivou hygienickou manipulaci a dodržování základních pravidel.